zespół

Maciej Sowapartner, adwokat, european trade mark and design attorney
/ specjalista w obszarze art & business, prawa gospodarczego i procesów negocjacji
W zależności od fazy w moim życiu przywdziewałem rozmaite kapelusze. Zanim zacząłem wykonywać ten zawód pod własną marką, przez wiele lat praktykę prawniczą łączyłem – co rzadkie i unikalne w naszym środowisku - z intensywną i efektywną działalnością w branży głównie showbusinessowej, eventowej i dziennikarskiej. Z perspektywy czasu wiem, że było to niezwykle trudne i wymagające przedsięwzięcie, jednakże ogromnie wzbogacające i rozwijające prawniczą wyobraźnię – nie tylko w zakresie wiedzy o biznesie w ogóle, ale przede wszystkim w zakresie zrozumienia i stosownego wyjścia na przeciw potrzebom odpowiednich branż, a więc oczekiwaniom obecnych i potencjalnych klientów. 


Terminowałem w kancelariach w Krakowie i w Warszawie, pracując i współpracując dla prawników o uznanej renomie - przy mniejszych, jak i większych projektach, w tym zagranicznych.
Naturalną rzeczą stało się, aby część specjalizacji w kancelarii ABC Lawyers zorientować na swoje dotychczasowe, zdywersyfikowane doświadczenia zawodowe i zainteresowania, a to szeroko pojętą własność intelektualną, dobra osobiste, umowy i - przede wszystkim - negocjacje, które są kluczowymi działaniami w branży kreatywnej oraz biznesie. Dzięki tytułowi European Trademark and Design Attorney reprezentuję klientów również przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w sprawach dotyczących znaków towarowych.

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowych studiów Prawa Własności Intelektualnej w dawnym Instytucie Prawa Własności Intelektualnej - również na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako adwokat jestem członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. 

Uważam, że w życiu człowieka niezwykle ważnym darem jest pasja – noszę ją więc w sobie istotnie do muzyki (słucham, kolekcjonuję wydawnictwa, uczestniczę w życiu kilku środowisk, przemierzam kilometry na rozmaite wydarzenia), radia, pięknych fotografii czy domowego designu. Pasjami zarażam swoje dzieci.

KONTAKT

Adres:

ABC Lawyers
Sowa Siwko-Piotrowska & Partners
Kancelaria prawno-patentowa
ul. Wąwozowa 28 lok. 44
02-792 Warszawa

E-mail: 

office@abclawyers.pl

Telefon:

+ 48 502 028 566

+48 501 265 224 
 
Witaj, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.