zespół

Jakub Lorencradca prawny, european trade mark and design attorney
/ specjalista z ochrony własności intelektualnej i dóbr osobistych, spółek, umów oraz branży nieruchomości
Specjalizuję się w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego. Od wielu lat doradzam przedsiębiorcom i twórcom w rozwiązywaniu problemów prawnych związanych z tą tematyką. Doradzam, przygotowuję i negocjuję kontrakty oraz prowadzę spory sądowe – choć uważam, że lepiej ich unikać dzięki dobrze napisanym i zrozumianym umowom.


Odpowiadam za prawną obsługę działalności gospodarczej na każdym poziomie. Od spraw drobnych i bieżących porad (których potrzebować może pracownik każdego szczebla), przez przygotowywanie kontraktów, po sprawowanie nadzoru nad zgodnością z prawem funkcjonowania całości przedsiębiorstwa, w tym w zakresie dbałości o dokumentację korporacyjną i KRS. Prowadzę postępowania sądowe. Posiadam tytuł Trademark Attorney, co pozwala mi reprezentować Klientów przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w sprawach dotyczących znaków towarowych.

Prowadzę bloga i fanpage poświęcone prawu autorskiemu: autorskielegalnie.pl.

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz alumnem kursu CopyrightX organizowanego przez Harvard Law School, badającego system prawa autorskiego na świecie.

Kiedy odpoczywam, poświęcam się rodzinie i swoim pasjom, zwłaszcza grom wideo i piłce nożnej. Przez wiele lat jako sędzia rozsądzałem liczne spory… na boisku piłkarskim.

Pracuję w języku polskim i angielskim - posiadam certyfikat TOLES Higher.

KONTAKT

Adres:

ABC Lawyers
Sowa Siwko-Piotrowska & Partners
Kancelaria prawno-patentowa
ul. Wąwozowa 28 lok. 44
02-792 Warszawa

E-mail: 

office@abclawyers.pl

Telefon:

+ 48 502 028 566

+48 501 265 224 
 
Witaj, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.