zespół

Tomasz Śmigulskiprawnik
/ ekspert w dziedzinie windykacji należności
Specjalizuję się w odzyskiwaniu należności i sposobach zabezpieczania roszczeń, w szczególności roszczeń wynikających z umów zawieranych w obrocie cywilnoprawnym, transakcji handlowych czy deliktów. Posiada poparte sukcesami doświadczenie w odzyskiwaniu należności w krajach niemieckojęzycznych (DACH).


Pierwsze doświadczenia z należnościami trudnymi zdobywałem dzięki pracy dla koncernu paliwowego oraz największej ogólnopolskiej spółki dystrybucyjnej z branży petrochemicznej. Wysokie obroty oraz dynamika zawieranych transakcji sprawiły, iż szczególną uwagę przywiązuję do stałej weryfikacji kontrahentów, prawidłowości obiegu dokumentacji oraz zdecydowanej reakcji na pojawiające się opóźnienia.  

Ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji - Uniwersytetu Warszawskiego. Niemal 20-letnie doświadczenie zawodowe, zdobywałem pracując dla największych firm paliwowych, ochrony osób i mienia, wypożyczalni samochodów, a także renomowanej kancelarii prawnej o międzynarodowym zasięgu. W tym czasie zajmowałem się prowadzeniem negocjacji oraz postępowań sądowych, a także bieżącą obsługą przedsiębiorców, w zakresie zawierania umów, egzekwowania roszczeń oraz zabezpieczania i odzyskiwania należności. Regularnie odbywałem specjalistyczne szkolenia, poświęcone tematyce komunikacji i mediacji.

W trakcie kilkuset, zakończonych wyrokiem zasądzającym lub satysfakcjonującą ugodą, postępowań sądowych, za przeciwników procesowych miałem osoby prywatne, przedsiębiorców z sektora SME oraz duże podmioty gospodarcze, w tym zakłady ubezpieczeń.

Wykształcenie prawnicze, w połączeniu ze zdobytym doświadczeniem, sprawiają, że odzyskiwanie należności, w moim wykonaniu charakteryzuje się niezwykle wysoką skutecznością.

Władam językami niemieckim i rosyjskim a w stopniu komunikatywnym również językiem angielskim.

KONTAKT

Adres:

ABC Lawyers
Godlewski Sowa & Wspólnicy
Kancelaria Adwokacka
ul. Adama Branickiego 18 lok. 64
02-972 Warszawa

Email: 

biuro@abclawyers.pl

Telefon:

+ 48 692 559 560
+ 48 502 028 566 
 
Witaj, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.